Chrzanowscy policjanci odnaleźli seniora, który całą noc spędził w lesie

2021-10-20 10:22
Policja
Autor: Małopolska Policja Zdjęcie poglądowe

Chrzanowscy policjanci odnaleźli 74-latka, który całą noc spędził w lesie. Staruszek nie miał siły, by sam wrócić do domu. Wychłodzony mężczyzna otrzymał pomoc medyczną.

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, we wtorek na telefon alarmowy chrzanowskiej komendy dodzwoniła się kobieta informując, że jej ojciec dzień wcześniej wieczorem wyszedł z domu i nie wrócił.

Rankiem kobiecie udało się skontaktować telefonicznie z seniorem, ale nie umiał on określić miejsca, w którym jest i wytłumaczyć, w jaki sposób tam trafił. Mężczyzna powiedział jedynie, że jest bardzo zmęczony i nie ma siły poruszać się - relacjonował Gleń.

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice

Dyżurny policji połączył się z numerem seniora i usłyszał, że 74-latek jest gdzieś w lesie i nie ma siły się podnieść. Później telefon stał się nieaktywny.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, przeczesywali łąki i lasy. Po południu odnaleźli zaginionego w Balinie.

Mężczyzna leżał nieopodal nasypu kolejowego w wysokich zaroślach, był wychłodzony, a kontakt z nim był utrudniony. Na miejsce natychmiast została wezwana karetka pogotowia – podał Gleń

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE