Majówka

i

Autor: Getty Images

Wiadomości

Chcesz mieć dłuższą Majówkę? Weź urlop w tych dniach i ciesz się dodatkowym odpoczynkiem

2024-04-25 9:18

Majówka 2024 zbliża się wielkimi krokami. Wielu Polaków wykorzysta ten czas, aby nieco odpocząć od codziennych obowiązków. Okazuje się, że jeśli w umiejętny sposób weźmiemy dni wolne z tej okazji, możemy cieszyć się nawet dziewięcioma dniami odpoczynku od pracy. Szczegóły w naszym artykule.

Majówka 2024. Kiedy najlepiej wziąć urlop, by cieszyć się dłuższym odpoczynkiem?

Weekend majowy to czas, w którym większość Polaków decyduje się na różnego rodzaju wyjazdy, aby odpocząć od codziennych obowiązków. W maju wypadają trzy święta stanowiące dni wolne. Mowa oczywiście o Święcie Pracy, wypadającym 1 maja, Święcie Narodowym Trzeciego Maja oraz Bożym Ciele, które w tym roku wypada 30 maja.

Majówka 2024. Możliwe nawet dziewięć dni wolnego od pracy

Pracownicy, którzy w czasie weekendu majowego wezmą trzy dni urlopu wypoczynkowego, będą mogli odpocząć przez dziewięć dni - od 27 kwietnia (tj. sobota) do 5 maja (tj. niedziela). Oczywiście, większość osób na co dzień w weekendy nie pracuje, jednak wizja możliwego odpoczynku przez 9 dni z pewnością może skusić wiele osób do aktywnego wypoczynku od codziennych obowiązków.

Kiedy wypada Boże Ciało w 2024 roku?

Boże Ciało w tym roku wypada nie w czerwcu, a w maju - konkretnie 30 dnia tego miesiąca, w czwartek. Osoby, które zdecydują się wziąć wolne w piątek, 31 maja będą mogły zatem cieszyć się z czterech dni wolnych, które pomogą dodatkowo naładować baterie na kolejne miesiące pracy.

Najlepsze miasta do życia w Polsce. Na którym miejscu jest Kraków?

Bazylika św. Floriana w Krakowie