Ceny grzybów w Krakowie biją rekordy. Ile kosztują na targowiskach 19.09 [ZDJĘCIA]

2022-09-20 7:58

Sezon na grzyby w Krakowie trwa w najlepsze. Poranna rosa, deszczowe dni, ale i nadal wysoka temperatura sprawiają, że lasy pełne są skarbów. Krakowscy sprzedawcy nie narzekają na brak towaru, ale co z cenami? Ile kosztuje kilogram świeżych grzybów? W tym roku ceny leśnych przysmaków zwalają z nóg! Sprawdźcie, ile trzeba za nie zapłacić i obejrzyjcie naszą galerię!

Ceny grzybów 2022 w Krakowie

Obecnie świeże grzyby znajdziemy na każdym targu, a także u przydrożnych sprzedawców i w niektórych sklepach. Jeśli chodzi o sprzedaż, bezsprzecznie królują teraz podgrzybki, prawdziwki, borowiki czy kurki. Koneserzy grzybów, którzy bez nich nie wyobrażają sobie jesiennych i zimowych potraw, muszą jednak przygotować się na to, że tegoroczne ceny są o kilkadziesiąt procent wyższe niż rok temu. Wszyscy pamiętamy hit tegorocznej drożyzny – słynne czereśnie. W maju kilogram kosztował nawet 260 złotych. Jeśli chodzi o grzyby, rekordzistami są kurki. Za kilogram trzeba zapłacić od 80 to nawet 100 złotych! 

Ceny grzybów w Krakowie. Ile kosztuje kilogram grzybów na krakowskich targowiskach?

Postanowiliśmy wybrać się na dwa krakowskie place targowe, aby sprawdzić jak klarują się ceny grzybów w stolicy Małopolski. Duża kania to koszt 10 złotych za sztukę. Cena rydzów to 45-50 złotych za kilogram. Kurki to prawdziwe złoto wśród grzybów. Za kilogram trzeba zapłacić od 80 złotych wzwyż. Cena maślaków to 35 złotych za kilogram, a podgrzybków – 50 złotych. Za świeże borowiki trzeba zapłacić od 50 do nawet 65 złotych za kilogram, natomiast suszone to koszt 40 złotych za... 100 gramów. Jeśli chodzi o grzyby suszone, rekordzistami cenowymi są całe podgrzybki, których kilogram może kosztować pond 200 złotych.

Mija pół roku od śmierci prof. Mariana Zembali

Quiz. Dania godne królewskich stołów - rozpoznaj ich charakterystyczne cechy

Pytanie 1 z 12
Pieczoną kaczkę zazwyczaj przygotowuje się owocami. Najczęściej dodaje się do niej:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE