Kraków przystanek

i

Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich / Zrzut ekranu, Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK, Facebook

Wiadomości

Budowlany absurd w Krakowie. Przystanek na środku… trasy rowerowej

2024-02-23 14:58

Mawia się, że mieszkańców Krakowa niewiele już zdziwi. Wszechobecne utrudnienia w ruchu, remonty, smog czy wycinki drzew to szara rzeczywistość mieszkańców stolicy Małopolski. Jak się okazuje, Kraków znów ma się czym "pochwalić". Tym razem jest to budowlany absurd w postaci przystanku wybudowanego na środku trasy rowerowej.

Kraków. Zbudowali przystanek na środku trasy rowerowej

Czasami Kraków uważa się za miasto, które skalą absurdów przerasta wszelkie inne. Tak jest w przypadku stereotypowego zanieczyszczenia powietrza, wszechobecnych remontów i hucznie planowanych od lat inwestycji. To właśnie ze stolicy Małopolski wywodzi się słynny „lagun”, czyli rogalik wiszący na drzewie, którego swojego czasu bała się jedna z mieszkanek. Teraz powody do strachu mają nie tylko Ci, którzy ujrzeli laguna, ale także rowerzyści albo piesi. Albo jedni i drudzy.

Platforma Komunikacyjna Krakowa udostępniła na Facebooku wpis, który przedstawiła jako „nowość na skalę Polski”. O co chodzi?

W stolicy Małopolski na remontowanej niedawno al. 29 Listopada powstaje właśnie zupełnie nowa ścieżka rowerowa. Problem w tym, że na środku tejże wybudowano… przystanek autobusowy. Tak rowerzyści, jak i piesi mogą przecierać oczy ze zdumienia, kiedy zobaczą stalową konstrukcję pośrodku nowiutkiej trasy.

Zdjęcie z Krakowa jest już hitem internetu, który publikują miejscowi radni i kandydaci na urząd prezydenta.

Ścieżka rowerowa na al. 29 listopada z funkcjonalną wiatą przystankową, jak deszcz zacznie padać będzie się gdzieś schronić mamy innowację – skomentował radny Dominik Jaśkowiec.

Z cyklu krakowskie absurdy: na nowo wybudowanej ścieżce rowerowej stanął... przystanek autobusowy. Będę oczywiście interweniował w tej sprawie – dodał kandydat na urząd prezydenta Krakowa, radny Łukasz Gibała.

Nowa ścieżka rowerowa na al. 29 Listopada. Skończyło się rzezią drzew

Centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu