Bilety na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Gdzie kupić? Jak zdobyć zniżki? Ile kosztują?

i

Autor: Pixabay

Sport

Bilety na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Gdzie kupić? Jak zdobyć zniżki? Ile kosztują?

2023-03-21 14:57

Mniej niż sto dni pozostało do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich 2023 Kraków-Małopolska. Impreza, do której przygotowuje się stolica Małopolski zgromadzi siedem tysięcy sportowców rywalizujących w 28 konkurencjach. Powoli wzrasta także zainteresowanie biletami na poszczególne zawody. Ile będą kosztowały? Jak zdobyć zniżkę? Sprawdźcie w naszym materiale.

Igrzyska Europejskie 2023. Ile będą kosztowały bilety?

Tydzień po uruchomieniu portalu do sprzedaży biletów na rozpoczynające się 21 czerwca w Krakowie i Małopolsce III Igrzyska Europejskie zarejestrowało się blisko 2 tysiące osób.

Półtora tysiąca chętnych na wejściówki zarejestrowanych jest z Polski. Prawie 200 z Hiszpanii. Jest także duża liczba rejestracji osób, które jako swój kraj podają Wielką Brytanię, Niemcy, Czechy, Irlandię, a także Ukrainę. Ponad 20 procent zarejestrowanych jako swoje preferencje sportowe zaznacza lekkoatletykę, 13 procent koszykówka 3x3. Dużym zainteresowaniem cieszą się także rugby 7, badminton, pływanie artystyczne, szermierka i wspinaczka – poinformował Dawid Gleń, rzecznik prasowy spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Rejestracja dla zainteresowanych nabyciem biletów potrwa do końca marca. Pierwsze 10 tysięcy kart wstępu zostanie objętych 25-procentową zniżką, a każdy kibic będzie mógł nabyć cztery takie wejściówki. Aby skorzystać z tej opcji należy założyć konto kibica w systemie biletowym Igrzysk, a następnie odebrać specjalny kod.

Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia będą się wahać od 20 do 90 złotych przy miejscach I kategorii. Do sprzedaży trafią także bilety całodniowe oraz karnety na kilka dni. Zdecydowano, że wstęp na niektóre dyscypliny będzie darmowy.

Tak stanie się m.in. w przypadku rywalizacji w teqballu, padlu, muaythai czy kickboxingu. Za darmo będzie można także wejść na trybuny Stadionu Śląskiego podczas pierwszych trzech dni rywalizacji w lekkoatletyce. W poniedziałek uruchomiona została rejestracja kibiców, a na początku kwietnia wystartuje sprzedaż biletów.

III Igrzyska Europejskie odbędą się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Sportowcy będą rywalizować na obiektach w: Krakowie, Krynicy Zdroju, Nowym Targu, Krzeszowicach, Oświęcimiu, Rzeszowie, Tarnowie, Zakopanem, Chorzowie i Wrocławiu.

Nawet 11 zł za godzinę parkowania. Wielkie podwyżki cen

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE