Białe Noce 2020: Kiedy wypadają? Gdzie je oglądać w Krakowie i Małopolsce? [DATY]

2020-05-15 8:42 NM
Białe Noce 2020: Kiedy wypadają? Gdzie je oglądać w Krakowie i Małopolsce?
Autor: Pixaby Białe Noce 2020: Kiedy wypadają? Gdzie je oglądać w Krakowie i Małopolsce?

Białe Noce w Polsce? Czym są? To zjawisko nie powinno dziwić w naszym kraju. Aby je oglądać, nie musimy podróżować poza granice kraju. Białe Noce są dobrze widoczne w Polsce. A gdzie oglądać je w Krakowie i Małopolsce? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Białe Noce 2020. Czym są?

Białe Noce to niezwykłe cykliczne zjawisko, które można obserwować wiosną i latem w strefach podbiegunowych oraz w niektórych częściach stref umiarkowanych. Mówiąc najprościej, w nocy nie zapada całkowita ciemność, czyli zmierzch przechodzi bezpośrednio w brzask. Nad północnym horyzontem można dostrzec poświatę słoneczną. Czy Białe Noce występują też w Polsce?

Białe Noce 2020. Czy można je obserwować w Małopolsce?

Białe Noce mocno kojarzone są z rosyjskim Sankt Petersburgiem czy Helsinkami. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba opuszczać naszego kraju, by je obserwować. Białe Noce występują także w Polsce. I to przez prawie 1,5 miesiąca! Zaobserwujemy je również w Krakowie i Małopolsce.

Białe Noce 2020. Kiedy oglądać w Krakowie i Małopolsce?

Białe Noce w Krakowie i Małopolsce zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsze będzie można obserwować już 31 maja. Urokami Białych Nocy będzie można cieszyć się do 11 lipca.

Posłuchaj co o dziecięcym katarze jest prawdziwe, a to fałszywe. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Prof. Simon o zakażeniach w kopalniach: Górnicy przechorują bezobjawowo, ale są niebezpieczni [SUPER RAPORT]