Najsłynniejszy bezrobotny nie żyje. Nie pracował od niemal 50 lat

i

Autor: jcomp/Freepik/Zrzut ekranu/Youtube/Arno Dübel - Ich bin doch lieb - Official Video

Wiadomości

Najsłynniejszy bezrobotny nie żyje. Nie pracował od niemal 50 lat

2023-05-26 15:58

Do historii można przejść na przykład ciężką pracą lub głośnym sukcesem. To tylko teoria, bo okazuje się, że możemy zapisać się w pamięci całego kraju nawet, jeśli… nie przepracujemy ani dnia! Arno Dubel okrzyknięty mianem „najsłynniejszego bezrobotnego w Niemczech” zmarł 23 maja 2023 roku – donosi „Hamburger Morgenpost”. Mężczyzna nie pracował od niemal 50 lat.

Arno Dubel nie żyje. Był najsłynniejszym bezrobotnym

W XXI wieku ludzie stają się sławni i przechodzą do historii z wielu powodów, a niektóre z nich wydają się być naprawdę kuriozalne. Tak było i w tym przypadku, bo na kartach Niemiec zapisał się Arno Dubel, który był najsłynniejszym bezrobotnym żyjącym na koszt państwa. Informacje o śmierci mężczyzny we wtorek, 23 maja przekazał niemiecki dziennik „Hamburger Morgenpost”. Arno Dubel urodził się 13 stycznia 1956 roku w Bornum w Dolnej Saksonii. Niemiec zasłynął przede wszystkim z tego, że przez 46 lat nigdy nie podjął pracy zarobkowej. Jak sam przekonywał, był bezrobotny od 1976 roku, odkąd porzucił praktyki.

Mężczyzna zasłynął w Niemczech swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami, a jedna z nich brzmiała: „Kto pracuje, jest głupi”.  Arno Dubel za życia dostąpił zaszczytnego tytułu najdłużej żyjącego obywatela na koszt państwa. W zeszłym roku zapowiedział, że ma zamiar podjąć się pracy, a według doniesień niemieckich mediów jego głównym celem było… zostanie gwiazdą telewizji!

Niemiec swoimi występami w programach talk-show wzbudzał wiele kontrowersji i powszechne oburzenie, kiedy stale odmawiał podjęcia pracy. Dubel w przeszłości próbował podbić Niemcy swoimi piosenkami. Kilka z nich nawet wydał, ale jego kariery muzycznej z pewnością nie można uznać za sukces.

O śmierci Arno Dubela poinformował „Hamburger Morgenpost”. Mężczyzna zmarł 23 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Hamburgu po długiej chorobie w wieku 67 lat.

Korona Gór Polski. Te szczyty musisz zdobyć, aby uzyskać odznakę!

Nie żyje Tina Turner. Miała 83 lata
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE