Witraż

i

Autor: Archidiecezja Krakowska

Wiadomości

Arcybiskup Jędraszewski poświęcił wyjątkowy witraż na Prądniku Czerwonym. Jego powierzchnia to niemal 430 mkw.

2024-04-23 18:51

Arcybiskup Marek Jędraszewski w ostatnich dniach poświęcił wyjątkowy witraż, upamiętniający 100-lecie parafii na Prądniku Czerwonym. Sama uroczystość miała potrójny charakter, bowiem była związana także z odpustem Pana Jezusa Dobrego Pasterza.

Wyjątkowy witraż w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie. Drugiego takiego w Polsce nie ma

Krakowska parafia Pana Jezusa Dobrego Pasterza świętuje swoje 100-lecie. Z tej okazji zawieszono wyjątkowy witraż, który ma niemal 430 mkw. powierzchni, co czyni go jednym z największych, jeśli nie największym witrażem w całym kraju. Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił go podczas odpustu w parafii.

"Dla Chrystusa – Dobrego Pasterza nie ma żadnej owcy mało ważnej, zaginionej, która budziłaby w Nim poczucie obojętności – za każdą oddał Swoje życie, za każdą przelał Swoją krew. Chrystusowi zależało na każdym człowieku, dlatego ta Jego gotowość, aby oddać za wszystkich Swoje życie. Nie chodzi o poznanie czysto intelektualne, ale o poznanie wynikające z miłości. To jest miłość która zna – im bardziej się kogoś kocha, tym bardziej chce się go poznać" - mówił abp Jędraszewski podczas święcenia jubileuszowego witrażu.

Jubileuszowy witraż powstawał przez dwa lata

Jubileuszowy witraż dla parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza powstawał przez dwa lata przy wykorzystywaniu tradycyjnych metod. Podczas obchodów 100-lecia parafii odczytano także okolicznościowy list od prezydenta Andrzeja Dudy, wieloletniego parafianina na Prądniku Czerwonym.

Najlepsze miejsca na wycieczkę w Małopolsce. Dotrzesz tam w godzinę z Krakowa

Kraków: W Sądzie Apelacyjnym rozpoczęła się rozprawa Roberta J. Oskarżonego o brutalne morderstwo i oskórowanie studentki Katarzyny Z.