Studenci z Krakowa stworzyli aplikację, która pomoże osobom w kwarantannie

2020-04-08 17:30 Kuba Paduch, Radio ESKA
W trudnościach związanych z kwarantanną pomoże apka autorstwa krakowskich studentów
Autor: Twórcy aplikacji Tak wygląda "Aider" w praktyce

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej stworzyli aplikację, dla osób przebywających w kwarantannie. "Aider" można ściągnąć na swoje smartfony, dzięki niej nasz mały "SOS" będzie widoczny dla innych użytkowników na specjalnej mapce. Wystarczy dać ogłoszenie w czym konkretnie trzeba pomóc i podać swoje dane teleadresowe.

Potrzebujesz pomocy w dostarczeniu zakupów lub innych codziennych czynnościach? Pomoże Ci aplikacja "Aider". To projekt studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, który powstał z myślą o osobach przebywających na kwarantannie.

Program w prosty sposób łączy potrzebujących oraz chętnych do pomocy - mówi Szymon Stasik, autor aplikacji.

Można zarejestrować się jako wolontariusz, bądź jako osoba potrzebująca pomocy. Możemy dodać ogłoszenie, w którym wybieramy jakiej pomocy oczekujemy od wolontariusza. Następnie na stronie wolontariusza pojawia się nasze ogłoszenie i wolontariusz może wybrać nasze ogłoszenie żeby nam pomóc - tłumaczy Stasik.

Aplikacja jest darmowa, a wolontariusze swoją pomoc oferują bezpłatnie. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć pod adresem snaider.pl

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

COŚ DOBREGO #001