"Zatruwa nas Koszalin, MAMY dość!" Mamy z Sianowa walczą ze smrodem z wysypiska [WYWIAD]

2020-09-03 15:16 JS
Wysypisko znajduje się na ul. Łubuszan
Autor: pixabay Wysypisko znajduje się na ul. Łubuszan

21 sierpnia mieszkańcy Sianowa rozpoczęli protest. Wciąż dokucza im niewyobrażalny wręcz smród z wysypiska śmieci, którym zarządza PGK Koszalin. 2 tygodnie po blokadzie dróg, Mamy z Sianowa kontynuują walkę z wysypiskiem - zwróciły się o pomoc do Prezydenta Koszalina, Piotra Jedlińskiego.

Do spotkania jednak nie doszło. Od paru tygodni kobiety próbowały się umówić telefonicznie z Prezydentem - bezskutecznie. Przyjechały więc pod Urząd Miasta by osobiście porozmawiać z władzami i przekazać im swoją prośbę o pomoc na piśmie. Nikt jednak do kobiet nie wyszedł, zostały poinformowane, że ... swoją wizytę należy wcześniej umówić przez telefon.

Mamy z Sianowa walczą dalej z wysypiskiem
Autor: JS Mamy z Sianowa walczą dalej z wysypiskiem

Kobiety zdecydowały, że wyślą pismo tradycyjną pocztą, a kopie pisma wysłały również do lokalnych biur poselskich, władz wojewódzkich, ministerstwa i koszalińskich mediów. Teraz czekają na reakcję w ich trudnym temacie.

Posłuchaj, co mają do powiedzenia kobiety z Sianowa o protestach, walce o zdrowie swoich dzieci i o ciężkim życiu w smrodzie z wysypiska śmieci