Urzędnicy kołobrzeskiego GOPSu będą pracować w kontenerach. Chodzi o ich bezpieczeństwo

2022-01-13 15:28
Urzędnicy kołobrzeskiego GOPSu będą pracować w kontenerach. Chodzi o ich bezpieczeństwo
Autor: materiały prasowe Urzędnicy kołobrzeskiego GOPSu będą pracować w kontenerach. Chodzi o ich bezpieczeństwo

Część urzędników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu przeniesie się do kontenerów, które zostaną postawione przy budynku Urzędu Gminy Kołobrzeg. Powodem są trudne warunki pracy, szczególnie w momencie pandemii

Według wójta Włodzimierza Popiołka takie rozwiązanie jest niezbędna aby zabezpieczyć pracowników i petentów przed pandemią. Urząd jest niewielki, pracownicy siedzą w ścisku a petentów jest wielu. W ostatnich miesiąca bywało także w jednym pomieszczeniu przebywało trzy osoby.

Aby zapewnić większy komfort odwiedzającym GOPS, ale i by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, część obsługi zostanie przeniesiona do kontenerów. Na takie rozwiązanie gmina przeznaczyła w budżecie 80 tys. zł.

Poradnik Zdrowie: depresja lekooporna

Warto dodać, że gmina ma już zakupioną działkę i wykonany projekt na nowy budynek, w którym będzie funkcjonował urząd. Niestety do tej pory nie udało się pozyskać zewnętrznych środków do współfinansowania tego przedsięwzięcia. Wstępny kosztorys opiewał na kwotę od 14-15 mln zł, w obecnej sytuacji ta cena może wzrosnąć nawet o 6 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE