Rozmawiali z młodzieżą o przemocy. Policjanci odwiedzają koszalińskie szkoły

2021-11-17 15:00
W szkole profilaktycznie o przemocy
Autor: materiały prasowe W szkole profilaktycznie o przemocy

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy wspólnie z pracownikami Centrum Usług Społecznych w Koszalinie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 17. Rozmawiali z młodzieżą o przemocy. Spotkanie będą się dobywać cyklicznie.

Policjanci spotkali się z uczniami klas 7 Szkoły Podstawowej nr 17 w Koszalinie. Mówili o przemocy, do której może dochodzić w domu, szkole albo wśród rówieśników. Celem zajęć było wskazanie, gdzie osoby, wobec których stosowana jest przemoc mogą się zwrócić o pomoc i jakie są konsekwencje prawne stosowania przemocy. Uczniowie poznali też rolę pedagoga i psychologa szkolnego oraz ich działań dotyczących wspierania ofiar przemocy.

Mundurowi omówili także problem cyberprzemocy, jako przykład współczesnego internetowego zagrożenia dla młodych ludzi. Wskazali jej przejawy oraz różnice między „tradycyjną” przemocą, a tą z użyciem Internetu i telefonów komórkowych.

W trakcie spotkania każdy uczeń otrzymał materiały informacyjne, a zajęcia o tej tematyce będą prowadzone w placówkach cyklicznie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE