Przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne w pododdziałach zwartych

2020-03-04 10:22
Ćwiczenia policji na stadionie
Autor: Materiały prasowe Ćwiczenia policji na stadionie

Na terenie stadionu miejskiego w Koszalinie pojawiło się prawie stu policjantów. Szkolili się w zakresie podejmowania działań podczas imprez masowych, również tych o charakterze sportowym.

Funkcjonariusze z koszalińskiej jednostki, zgrupowani w ramach Nieetatowego Pododdziału Policji, ćwiczyli wspólnie z kolegami z Białogardu, Wałcza, Szczecinka, Sławna, Świdwina, Kołobrzegu i Wydziału Konwojowego KWP Szczecin – Ogniwo Koszalin.

Do ćwiczeń włączyli się również mundurowymi odbywający proces adaptacji zawodowej na terenie Koszalina. Szkolenie prowadzili policjanci z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Każdy z pododdziałów na co dzień, w swoich jednostkach, prowadzi szkolenia i ćwiczenia we własnym zakresie. Ponadto w wyznaczonym miejscu i czasie, funkcjonariusze cyklicznie spotykają się i przeprowadzają wspólnie symulacje różnych wydarzeń. Wszystko po to by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom masowych imprez.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE