Program Społecznik: Czas na podsumowania. Przed nami uroczysta gala z wyjątkową muzyczną gwiazdą!

2021-12-02 16:22
Gala podsumowująca Program Społecznik
Autor: mat. organizatora

Dzięki Programowi Społecznik udało się zrealizować tysiące angażujących inicjatyw, interesujących międzypokoleniowych spotkań, warsztatów, akcji społecznych i ekologicznych. 7 grudnia 2021 r. Społeczniczki i Społecznicy spotkają się, by podsumować dotychczasową aktywność. Podczas gali wyróżniające się organizacje oraz wolontariuszki i wolontariusze otrzymają specjalne nagrody. Wydarzenie uświetni występ muzycznej gwiazdy. Uroczysta gala w Operze na Zamku będzie transmitowana w Internecie.

Ideą Programu Społecznik, który powstał z inicjatywy Olgierda Geblewicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, jest przede wszystkim uwolnienie społecznej energii i aktywności obywatelskiej. Otwartość na pomysły, wspieranie aktywności lokalnych środowisk, partnerska współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz grupami nieformalnymi, absolutne minimum formalności przy realizacji projektów to niewątpliwie klucz to sukcesu Programu Społecznik. Idea marszałkowskiego programu, poprzez dofinansowane projekty, zrealizowała się już blisko trzy tysiące razy. Dzięki niej od pięciu lat możeny uczestniczyć w licznych warsztatach, spotkaniach edukacyjnych, rajdach, zawodach sportowych, akcjach ekologicznych czy inicjatywach młodzieżowych.

Gala podsumowująca Program Społecznik 2019-2021

We wtorek, 7 grudnia 2021 r. o godz. 17.30 w Operze na Zamku w Szczecinie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca edycję Programu Społecznik 2019-2021. Będzie to czas na pokazanie najciekawszych projektów oraz docenienie pracy organizacji pozarządowych. Specjalne wyróżnienia zostaną wręczone w siedmiu kategoriach:

  • Podmiot z największą liczbą złożonych aplikacji
  • Podmiot z największą liczbą zrealizowanych projektów
  • Projekt z największą wysokością rozliczonego wkładu osobowego
  • Projekt, który zgromadził największą liczbę uczestników bezpośrednich
  • Podmiot, który wzorowo lub bardzo dobrze złożył rzetelne sprawozdanie
  • Projekt z największą ilością oddanych głosów (ważnych) przez mieszkańców – Zasięg regionalny i powiatowy
  • Projekt z dobrym zasięgiem promocyjnym

Podczas gali zostanie rozstrzygnięty także konkurs „Barwy wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2021” organizowany przez Stowarzyszenie POLITES.

Wydarzenie uświetni występ muzycznej gwiazdy. Przed szczecińską publicznością wystąpi zespół Pectus, znany m.in. z takich przebojów jak "Barcelona" czy "To co chciałbym Ci dać".

Muzyczną gwiazdą gali podsumowującej Program Społecznik będzie zespół Pectus
Autor: mat. organizatora Muzyczną gwiazdą gali podsumowującej Program Społecznik będzie zespół Pectus

Zobacz galę Programu Społecznik w Internecie!

Galę podsumowującą Program Społecznik będzie można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na facebookowym profilu Pomorze Zachodnie News.

Więcej informacji o Programie Społecznik można znaleźć na stronie: www.spolecznik.karrsa.pl, na stronie Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, a także w specjalnym serwisie na eska.pl.

Pomorze Zachodnie
Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE