Nowy dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu

2020-02-11 14:02
Nowy dyrektor Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego 10 lutego 2020 roku marszałek Olgierd Geblewicz wręczył w Szczecinie nominację dyrektorską dla nowo wybranej szefowej kołobrzeskiej lecznicy.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu ma nowego dyrektora. Placówką pokieruje Małgorzata Grubecka. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, który przyjął rekomendację komisji konkursowej. Kontrakt obowiązywać będzie przez 6 lat.

Konkurs na dyrektora Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu ogłoszono pod koniec listopada ub.r. Udział w nim wzięło 6 kandydatów. Wszyscy pomyślnie przeszli ocenę formalną, ale do rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło 4 z nich. Komisja konkursowa rekomendowała na to stanowisko Małgorzatę Grubecką, a zarząd województwa podjął uchwałę o wyborze jej na szefa placówki.

Małgorzata Grubecka od ponad 30 lat związana jest z kołobrzeskim szpitalem. Była w nim m.in. pielęgniarką oddziałową na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa. W ostatnim czasie pełniła również obowiązki szefa jednostki. Ukończyła Zachodniopomorską Szkołę Biznesu na Wydziale Zarządzania i Informatyki oraz kierunek pielęgniarski w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. Posiada dodatkowe uprawnienie w zakresie pielęgniarstwa chirurgicznego oraz pielęgniarstwa diabetologicznego.

Kołobrzeski szpital to 1 z 13 placówek ochrony zdrowia na Pomorzu Zachodnim podległa samorządowi województwa. Zatrudnia ponad 700 osób a leczenie prowadzone jest na 15 oddziałach i w 24 poradniach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE