Nakłaniali do zabicia policjanta. W koszalińskim sądzie jest już akt oskarżenia

2022-06-27 11:07
Obaj oskarżeni w śledztwie nie przyznali się do przedstawionego im zarzutu
Autor: pixabay Obaj oskarżeni w śledztwie nie przyznali się do przedstawionego im zarzutu

W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zakończone zostało śledztwo w sprawie nakłaniania do zabójstwa koszalińskiego policjanta. Akt oskarżenia skierowany jest przeciwko dwóm mężczyznom, obaj są tymczasowo aresztowani.

Sprawa nakłaniania do zabójstwa wyszła na jaw w trakcie działań Centralnego Biura Śledczego w związku z rozbiciem jednej z grup przestępczych działających w naszym regionie. Grupa specjalizowała się w nielegalnym handlu znacznymi ilościami środków odurzających.

W toku czynności procesowych potwierdzono informację, że 39-letni Tomasz A. oraz 39-letni Marek S. nakłaniali znaną sobie osobę do popełnienia zbrodni spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu policjanta, a następnie również zbrodni jego zabójstwa przy użyciu broni palnej.

Ponadto mężczyźni grozili pokrzywdzonemu policjantowi popełnieniem przestępstw na szkodę członków jego najbliższej rodziny, a także przekazywali przełożonym anonimowe i nieprawdziwe informacje, mające na celu podważenie zaufania do jego osoby.

Policja zatrzymała 72-letniego mordercę. Badanie DNA rozwiało wątpliwości

Obu mężczyzn oskarżono także o udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających, zaś Tomasza A. oskarżono również o nakłanianie innej osoby do popełnienia przestępstw polegających na kradzieży mienia.

Obaj oskarżeni w śledztwie nie przyznali się do przedstawionego im zarzutu. Prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie dodał, że jeden z mężczyzn odmawiał składania wyjaśnień, drugi je składał, zaprzeczając, by nakłaniał do popełnienia zbrodni.

Za nakłanianie do zabójstwa grozi taka sama odpowiedzialność karna jak za popełnienie tej zbrodni, czyli od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia bądź dożywocie.

Sonda
Czy kiedykolwiek uciekałaś/eś przed policją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE