Mniej wypadków na zachodniopomorskich drogach

2020-03-02 11:41
Bezpieczniej na zachodniopomorskich drogach
Autor: Materiały prasowe Bezpieczniej na zachodniopomorskich drogach

Policja podsumowała 2 pierwsze miesiące nowego roku. Odnotowano 131 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 147 doznało obrażeń. Porównując te dane do ubiegłego analogicznego okresu to jest bezpieczniej

W 2019 wypadków było o 49 więcej, rannych zostało 205 osób, 17 zginęło. Zachodniopomorscy policjanci odnotowali także spadek liczby wypadków z udziałem pieszych. W ubiegłym roku było ich 82 , teraz jest 50 takich zdarzeń. Dwóch pieszych zginęło w tym roku, w minionym sześciu. Mniej jest też rannych o 30 osób.

Nadal główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym to: niedostosowanie prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu i nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE