Milion złotych nagrody dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie

2020-02-12 21:43
Milion złotych nagrody dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie!
Autor: Jakub Staniak Środki finansowe z nagrody ministerialnej zostaną przeznaczone przede wszystkim na podniesienie jakości kształcenia.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uplasowała się na 4 miejscu ogólnopolskiego rankingu, w którym brano pod uwagę zawodowe losy swoich absolwentów. PWSZ po raz kolejny znalazła się też na 1 miejscu pod względem najniższego wskaźnika bezrobocia absolwentów.

Finansowe wsparcie odbyło się w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości, jest to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Koszalińska uczelnia po raz trzeci znalazła się w 15 najlepszych państwowych wyższych szkół i tym samym zdobyła dofinansowanie w wysokości miliona złotych.

Rektor PWSZ, dr Jan Kuriata stwierdził, że dla uczelni tej wielkości taka kwota dofinansowania to bardzo dużo. Środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na podniesienie jakość kształcenia, czyli na opłacenie specjalistów prowadzących zajęcia, ale również na doposażenie pracowni czy uzupełnienie zbiorów bibliotecznych.

PWSZ po raz kolejny znalazła się też na 1 miejscu pod względem najniższego wskaźnika bezrobocia absolwentów. Badania ekonomicznych losów absolwenta wskazują, że po ukończeniu koszalińskiej uczelni 90% studentów znajduje pracę w ciągu 3 miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE