Hospicjum w Koszalinie potrzebuje wolontariuszy. Pomóż uzbierać na mobilny aparat USG

2020-10-14 15:51
Hospicja pozarządowe w ok. 70% finansują opiekę z kontraktów z NFZ, pozostałe środki - ze zbiórek publicznych, 1% podatku dochodowego oraz darowizn.
Autor: pixabay Hospicja pozarządowe w ok. 70% finansują opiekę z kontraktów z NFZ, pozostałe środki - ze zbiórek publicznych, 1% podatku dochodowego oraz darowizn.

Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie od kilkunastu lat w dniu 1 listopada prowadzi zbiórkę na koszalińskim cmentarzu na rzecz swoich podopiecznych. W tym pandemicznym roku 2020 kwesta będzie nieco ograniczona, więc do pomocy przyda się każda para rąk.

ESKA XD #005

- Z racji panującego wokół nas zagrożenia, a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych najmłodszych wolontariuszy, nie angażujemy w tym roku uczniów - mówi Teresa Krzysztofiak, koordynatorka wolontariatu Hospicjum. - Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i chęci wszystkim uczniom, niestety w tym roku jest jak jest - dodaje.

1 listopada możecie skorzystać z puszki tradycyjnej - na koszalińskim cmentarzu, lub wirtualnej - w internecie
Autor: Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie 1 listopada możecie skorzystać z puszki tradycyjnej - na koszalińskim cmentarzu, lub wirtualnej - w internecie

Jak zostać wolontariuszem hospicjum w Koszalinie?

W listopadowej kweście uczestniczyć będzie tylko kilku dorosłych wolontariuszy, oprócz tego dostępna będzie też tzw. wirtualna puszka, dostępna na zrzutka.pl.

- W tym roku mamy jasny cel zbiórki i jest to zakup mobilnego USG, który ma służyć wszystkim naszym podopiecznym - kontynuuje dalej pani Teresa - Pozyskiwanie środków w dobie pandemii jest mocno utrudnione, dlatego liczymy na ludzi o wielkich sercach, którzy wspomogą nasze hospicjum, wrzucając przysłowiowy 'grosz' do wirtualnej puszki.

W sprawie zostania wolontariuszem 1 listopada odsyłamy na stronę internetową hospicjum, gdzie znajdziecie kontakt mailowy i telefoniczny do koodrynatorki wolontariuszy, wklejamy również link do wirtualnej puszki:

https://zrzutka.pl/darserca

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE