Era Kobiet w Koszalinie realizuje nowy projekt – Centrum Praw Obywatelskich

2020-02-28 15:37
Stowarzyszenie Era Kobiet w Koszalinie organizuje bepłatne doradztwo
Autor: Materiały Prasowe Stowarzyszenie Era Kobiet w Koszalinie organizuje bepłatne doradztwo

Z pomocy psychologa, mediatora oraz pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – bezpłatnie mogą skorzystać mieszkańcy Koszalina

Stowarzyszenie Era Kobiet realizuje projekt pn.” Centrum Praw Obywatelskich”, finansowany z dotacji Społecznik 2019-2021. Od marca mieszkańcy będą mogli skorzystać z kompleksowej pomoc. - Dyżurować będą koszalińskie radne, psycholog, mediator oraz pracownik MOPRu, który poprowadzi zajęcia z przeciwdziałania przemocy – informuje Dorota Chałat, z Ery Kobiet. Do tego osoby, które potrzebują pomocy będą mogły również wziąć udział w grupach wsparcia dla ofiar przemocy oraz dla osób uzależnionych.

W przyszłości mają pojawić się także zajęcia coachingu oraz spotkania dla osób wykluczonych zawodowo, podczas których nauczą się jak np. zaprezentować się podczas rozmowy o pracę czy napisać CV.

Era Kobiet prowadzi już Koszalińskie Centrum Praw Kobiet, gdzie pomoc znajdują ofiary przemocy domowej. - Wspieramy je na każdym kroku, prowadzimy za rękę - wyjaśnia Dorota Chałat. - Na miejscu otrzymują informacje jak skutecznie przeprowadzić rozwód, jak założyć Niebieską Kartę, otrzymują pomoc psychologa, uczęszczają do grupy terapeutycznej. Teraz z podobnej oferty mogą skorzystać pozostali mieszkańcy.

Wystarczy zgłosić się do siedziby stowarzyszenia przy ul. Piłsudskiego 6/2 w Koszalinie, biuro czynne jest od pn-pt w godz. 16-18 i umówić do konkretnego specjalisty. Projekt potrwa do lipca bieżącego roku.


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE