Będą zmiany w organizacji ruchu na osiedlu Unii Europejskiej. Zobacz objazdy i rozkład MZK

2020-02-13 13:46
Będą zmiany w organizacji ruchu na osiedlu Unii Europejskiej
Autor: Kuba Staniak Szczegóły zmienionego rozkładu jazdy można szukać na stronach MZK i koszalińskiego Urzędu Miejskiego.

Budowa nowego odcinka ul. Władysława IV trwa. Wkrótce wykonawca przystąpi do dalszej realizacji inwestycji. Mieszkańców osiedla Unii Europejskiej czekają utrudnienia - zarówno kierowców, jak i tych, którzy korzystają z autobusów MZK.

W związku z budową kolejnego odcinka ul. Władysława IV, wykonawca planuje wyłączyć z ruchu wjazd na ul. Holenderską. Najprawdopodobniej nastąpi to 20 lutego, ale zgodnie z informacjami bezpośrednio od wykonawcy, data może ulec drobnej zmianie. Po wyłączeniu fragmentu Holenderskiej z ruchu, mieszkańcy tej ulicy będą mogli dojechać do domu ulicą Francuską lub Włoską.

Zamknięcie wjazdu na ul. Holenderską oznacza też zmiany w kursowaniu MZK. Na czas prac zawieszone zostaną przystanki:

  • Holenderska KTBS
  • Holenderska 01
  • Holenderska Orlik 01
  • Fińska 02
  • Francuska 02.

Zostaną za to wprowadzone przystanki tymczasowe na ul. Irlandzkiej i Włoskiej. Z uwagi na to, że przystanki, które pozostają w normalnym użytkowaniu, jak i tymczasowe będą obsługiwały autobusy linii nr 6 jadące w dwóch różnych kierunkach, radzimy zwracać uwagę na kierunek trasy (Jamno/Łabusz lub Dworzec PKP/Szczecińska).

Zmiany w organizacji ruchu na os. Unii Europejskiej potrwają najprawdopodobniej do końca marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE