Będą zmiany w organizacji ruchu na osiedlu Unii Europejskiej. Zobacz objazdy i rozkład MZK

2020-02-13 13:46 Kuba Staniak
Będą zmiany w organizacji ruchu na osiedlu Unii Europejskiej
Autor: Kuba Staniak Szczegóły zmienionego rozkładu jazdy można szukać na stronach MZK i koszalińskiego Urzędu Miejskiego.

Budowa nowego odcinka ul. Władysława IV trwa. Wkrótce wykonawca przystąpi do dalszej realizacji inwestycji. Mieszkańców osiedla Unii Europejskiej czekają utrudnienia - zarówno kierowców, jak i tych, którzy korzystają z autobusów MZK.

W związku z budową kolejnego odcinka ul. Władysława IV, wykonawca planuje wyłączyć z ruchu wjazd na ul. Holenderską. Najprawdopodobniej nastąpi to 20 lutego, ale zgodnie z informacjami bezpośrednio od wykonawcy, data może ulec drobnej zmianie. Po wyłączeniu fragmentu Holenderskiej z ruchu, mieszkańcy tej ulicy będą mogli dojechać do domu ulicą Francuską lub Włoską.

Zamknięcie wjazdu na ul. Holenderską oznacza też zmiany w kursowaniu MZK. Na czas prac zawieszone zostaną przystanki:

  • Holenderska KTBS
  • Holenderska 01
  • Holenderska Orlik 01
  • Fińska 02
  • Francuska 02.

Zostaną za to wprowadzone przystanki tymczasowe na ul. Irlandzkiej i Włoskiej. Z uwagi na to, że przystanki, które pozostają w normalnym użytkowaniu, jak i tymczasowe będą obsługiwały autobusy linii nr 6 jadące w dwóch różnych kierunkach, radzimy zwracać uwagę na kierunek trasy (Jamno/Łabusz lub Dworzec PKP/Szczecińska).

Zmiany w organizacji ruchu na os. Unii Europejskiej potrwają najprawdopodobniej do końca marca.