Zima w regionie świętokrzyskim

i

Autor: Piotr Stańczak Śnieg pada w całym województwie, trudne są też warunki jazdy na drogach, tu na ulicy 3 Maja w Skarżysku-Kamiennej (w kierunku Majkowa i Wąchocka).

Zima w Świętokrzyskiem. Trwają intensywne opady śniegu. W których powiatach najwięcej?

2022-12-11 9:43

Zima powróciła na dobre. Także w województwie świętokrzyskim w niedzielę 11 grudnia możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu

Śnieg pada w całym województwie. Jak informują meteorolodzy, w niedzielę najbardziej intensywne opady mogą występować w powiatach: buskim, kazimierskim, opatowskim, ostrowieckim, sandomierskim i staszowskim, a więc w południowej i wschodniej części regionu.

Meteorolodzy podają, że strefa opadów śniegu ma natężenie umiarkowane do silnego, w ciągu godziny przybywa do dwóch do czterech centymetrów pokrywy białego puchu. Oprócz świętokrzyskiego strefa opadów obejmuje też obszar województw podkarpackiego, lubelskiego i częściowo małopolskiego, przemieszcza się też stopniowo na północ.

W Kielcach w ciągu dnia temperatura powietrza wyniesie -2 stopnie Celsjusza, nocą -6.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i przede wszystkim dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach (a obecnie są one bardzo trudne). Noga z gazu, jedźmy rozważnie i bezpiecznie!

Zima w Warszawie. Pierwsza poranna śnieżyca zaskoczyła drogowców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE