Zazielenienie w Śródmieściu Kielc. Miasto szuka wykonawcy

2022-07-06 8:29
Zazielenione Śródmieście Kielc - wizualizacja
Autor: Urząd Miasta Kielce

Skwer im. I. Sendlerowej, Rynek, ul. Bodzentyńska z Placem Św. Wojciecha i teren przed dawną synagogą zostaną zazielenione. Urząd Miasta Kielce ogłosił przetarg, oferty będą przyjmowane do 20 lipca.

Na realizację inwestycji „Zielona Rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc” Miasto Kielce pozyskało 20,7 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

- Czekamy na wykonawców, którzy mają potencjał i doświadczenie z zakresu przebudowy otwartych przestrzeni publicznych o charakterze placu, skweru, których integralnym elementem jest komponowana zieleń – mówi wiceprezydentka Agata Wojda.

W przypadku Skweru im. I. Sendlerowej, Rynku i terenu przed dawną synagogą, do zadań wykonawcy będzie należało opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonanie robót budowlano-montażowych oraz prac w zakresie zieleni na podstawie opracowanej dokumentacji.

Dla ul. Bodzentyńskiej wraz z pl. Św. Wojciecha zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych i nasadzeń oraz zapewnienie nadzoru archeologicznego i wykonanie badań archeologicznych w zakresie wskazanym przez Wojewódzkiego Świętokrzyskiego Konserwatora Zabytków w Kielcach.

Z uwagi na współfinansowanie zadania z Programu Inwestycji Strategicznych, termin wykonania zamówienia wynosi 20 miesięcy od dnia podpisania umowy. Z zastrzeżeniem, że projekt Skweru im. Ireny Sendlerowej, Rynku i terenu przed dawną synagogą należy wykonać w terminie 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.

„Zielona rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc” to zadanie, które wynika z Planu Adaptacji do zmian klimatu Miasta Kielce do roku 2030.

Eska Summer City Kielce 2022 START

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE