Zaczyna się remont ważnego skrzyżowania w Kielcach. Będą utrudnienia

2022-11-29 10:51

W Kielcach szykuje się remont kolejnego ważnego skrzyżowania, dlatego kierowców czekają utrudnienia. Chodzi o skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej, Karczówkowskiej i Kamińskiego. Pierwsze zmiany w ruchu zajdą już w najbliższy czwartek.

- Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie wschodnia jezdnia ul. Jagiellońskiej w obrębie skrzyżowania oraz ulica Karczówkowska na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Szkolnej. Ruch na ul. Jagiellońskiej w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią zachodnią, czyli tą od strony Ogrodu Botanicznego - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, który dodaje, że na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z Kamińskiego powstanie mini rondo.

- Kolejna zmiana dotyczy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy DPSie, która zostanie przełączona w tryb żółty, pulsacyjny. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania. Myślimy, że będą to miesiące zimowe, bo w tym czasie wykonawca będzie prowadził roboty techniczne - dodaje. 

Po przebudowie skrzyżowania ul Jagiellońskiej, Karczówkowskiej i Kamińskiego kierowcy będą mogli bezpieczniej i łatwiej włączyć się do ruchu i dojechać do znajdujących się w pobliżu szpitali. Prace potrwają tam ponad półtora roku. Szacowany koszt inwestycji to blisko 33 mln zł, z czego zdecydowana większość pieniędzy pochodzi z programu Polski Ład.

Ostatnie szlify na budowie estakady na Marsa. Kierowcy mają pojechać nią w styczniu

Quiz. Jedzenie na literę W

Pytanie 1 z 15
Wasabi to:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE