Wszystkie łóżka w szpitalu tymczasowym w Kielcach już zajęte

2021-03-31 14:09
Wszystkie łóżka w szpitalu tymczasowym w Kielcach już zajęte
Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Mają komplet w Świętokrzyskim Szpitalu Tymczasowym. Chorzy na COVID-19 zajęli już wszystkie dostępne na ten moment łóżka w tej placówce. W Targach Kielce leczonych jest 56 pacjentów.

W szpitalu tymczasowym przebywa aktualnie 46 pacjentów w części zachowawczej i 10 chorych w obrębie intensywnej terapii. Informacje na temat leczonych lekarze udzielają pod specjalnym numerem telefonu - 508 529 573. Linia obsługiwana jest tylko w godzinach 13 do 15. Natomiast pracownicy punktu przyjęć informują jedynie o tym czy dana osoba przebywa w placówce - numer tel. 508 529 540.

- Szpital tymczasowy w Kielcach działa podobnie, jak inne tego typu placówki w kraju. Jest przeznaczony dla pacjentów z COVID-10, bez innych ciężkich chorób współistniejących – zaznaczyła Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala wojewódzkiego w Kielcach, który dba o prawidłowe funkcjonowanie lecznicy tymczasowej.

Przypomnijmy, że placówka póki co została uruchomiona częściowo, a jej możliwości są dużo większe. Kieleckie hale wystawiennicze mogą być miejscem leczenia aż trzystu pacjentów.

Rodziny mogą przekazywać hospitalizowanym rzeczy, w tym wodę, suche produkty żywnościowe w niewielkiej ilości. Opisane paczki dane pacjenta i osoby przekazującej należy pozostawiać u pracowników ochrony, przy bramie wjazdowej na teren szpitala tymczasowego.

W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE