Wspólne sprzątanie Kielc. Lokalizacje wybierają mieszkańcy

i

Autor: Pixabay Kadzielnia w Kielcach

Wspólne sprzątanie Kielc. Lokalizacje wybierają mieszkańcy

2022-04-15 14:24

Miasto Kielce planuje przeprowadzić w najbliższych miesiącach 15 akcji sprzątania. O tym, gdzie odbędą się porządki mogą zdecydować mieszkańcy. Do 17 kwietnia można wskazywać tereny miasta, które wymagają interwencji, wypełniając ankietę na portalu IDEA Kielce. Projekt jest realizowany w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Tylko w ubiegłym roku sprzątnęliśmy 60 ton śmieci, które zalegały na terenach osiedli, na łąkach, placach czy w rezerwatach. Mimo rosnącej świadomości dzikie wysypiska to nadal duży problem, który dewastuje naszą wspólną przestrzeń i pochłania duże środki finansowe. Dlatego zapraszamy Kielczan do zaangażowania się we wspólne sprzątanie miasta – mówi wiceprezydentka Agata Wojda.

Celem prowadzonej ankiety na portalu IDEA Kielce jest zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców Kielc w świadome podejmowanie działań proekologicznych i za jej pośrednictwem wskazanie miejsc najbardziej zanieczyszczonych. Spośród lokalizacji, które uzyskają w ankiecie największą liczbę głosów, zostanie wyłonionych 15 obszarów, na terenie których zorganizowana zostanie akcja sprzątania.

W ankiecie wstępnie wskazanych jest 20 miejsc: Rezerwat przyrody Kadzielnia, Rezerwat przyrody Wietrznia, Lasy Bukówka, Park im. Stanisława Staszica, Park im. Adolfa Dygasińskiego, Park Baranowski, Górki Czarnowskie, Zalew - Park Kielczan, Stadion Leśny, Rezerwat Skalny Ślichowice, Skwer im. Szarych Szeregów, Dolina Silnicy, Okolice Ogrodu Botanicznego i Karczówka, Rezerwat Biesak – Białogon, Rezerwat Przyrody Sufraganiec, Telegraf, Okolice ogródków działkowych im. Stefana Żeromskiego (od ulicy Wschodniej), Psie Górki, Góra Brusznia oraz okolice Kamieniołomu Grabina.

Ogród Botaniczny w Kielcach budzi się do życia

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE