Władze Kielc sfinansują korepetycje dla uczniów przygotowujących się do egzaminów

2021-02-22 13:22
Koronawirus w V LO! Tylko jeden uczeń zakażony, ale cała klasa na kwarantannie
Autor: Pixabay

Wzorem lat ubiegłych, prezydent Kielc podjął decyzje o sfinansowaniu dodatkowych godzin mających przygotować uczniów kieleckich szkół do egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego i zawodowego. Szkoły będą realizowały tzw. „korepetycje miejskie” już od 1 marca.

Forma prowadzonych zajęć zależna będzie od tego, w jaki sposób uczniowie będą kontynuować edukację.

- Jeśli zajęcia prowadzone będą stacjonarnie, korepetycje miejskie będą prowadzone również w ten sposób, w reżimie sanitarnym. Jeśli natomiast nauczanie nadal będzie prowadzone w formie zajęć on-line, również w ten sposób realizowane będą korepetycje miejskie – zaznacza Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

W przypadku uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty w grę wchodzi 15 godzin na klasę. Podziału na poszczególne przedmioty dokona dyrektor zgodnie z potrzebami uczniów. Każdy uczeń może brać udział w „korepetycjach miejskich” z trzech przedmiotów: j. polski, matematyka, j. obcy.

Z kolei dla uczniów przygotowujących się do egzaminów maturalnego bądź zawodowego przewidziano 20 godzin dodatkowych zajęć.

- O tym, w jaki sposób będą dzielone te godziny, także będą decydować dyrektorzy poszczególnych placówek, bo oni najlepiej ocenią, jakie zajęcia będą najbardziej potrzebne ich uczniom – podkreśla Tomasz Porębski.

Bibliomat dla czytelników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE