Wkrótce rusza największa i najdroższa inwestycja drogowa w powiecie

2022-05-18 13:17
Podpisanie umowy
Autor: Starostwo Powiatowe w Kielcach

Podpisano umowę na największą i najdroższą drogową inwestycję w powiecie. To ponad 10-kilometrowy odcinek, który łączy ze sobą trzy gminy Raków, Pierzchnica i Chmielnik. Koszt przebudowy ​drogi to prawie 16 mln złotych z czego 95% to dofinansowanie w ramach programu „Polski Ład”.

Przebudowa drogi realizowana będzie na dwóch odcinkach, ośmiokilometrowy odcinek od istniejącej obwodnicy Chmielnika do granicy powiatów kieleckiego i staszowskiego (na terenie gmin Chmielnik i Pierzchnica) oraz dwukilometrowy odcinek na terenie gminy Raków. - Ponad 4 kilometry na terenie gminy Chmielnik, ponad 4 kilometry na terenie gminy Pierzchnica i 2 kilometry na terenie gminy Raków. Ten odcinek łączy dwie drogi wojewódzkie, w zasadzie obwodnicę Chmielnika - informuje Zbigniew Wróbel, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi oraz wewnętrznymi w granicach pasa drogowego drogi powiatowej. Wykonane zostaną również odwodnienia i przepusty, nowe zatoki autobusowe i wyremontowany most.

Dofinansowanie z Polskiego Ładu zwalnia gminy z wkładu własnego. Sam powiat dokłada do inwestycji 800 tys. zł.

- Myślę, że w miesiącu czerwcu, po 10 czerwca, zaczniemy realizować roboty, sukcesywnie, tak żeby odcinkowo przekazywać do ruchu drogę - mówi Wiesław Ruchomski, przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

To najgorsza droga wjazdowa do Warszawy. W końcu wyremontują Trakt Brzeski i ul. Czecha

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE