Wielkanoc 2020. Świąteczne przygotowania reportera Eski Kielce

2020-04-11 20:15
Świąteczne porządki
Autor: Dariusz Skrzyniarz

Tegoroczne święta wielkanocne będą naprawdę nietypowe. Tym razem o wielu tradycyjnych elementach świętowania musimy zapomnieć. Jednak to nie oznacza, że nie możemy zadbać o wielkanocny klimat w naszych domach. Sprawdźcie, jak wyglądały przygotowania u reportera Eski Kielce.

Rządzący zalecili wszystkim Polakom, by nie wybierali się w świąteczne podróże do rodziny. Postanowiłem skorzystać z tej rady i zostałem na Wielkanoc w swoim mieszkaniu. Wielka Sobota w domu rodzinnym co roku miała określony harmonogram. Rolę niezastąpionego koordynatora prac przejmowała mama. Ten dzień rozpoczynało gotowanie jajek, które następnie trafiały do koszyczka wielkanocnego. Żeby tradycji stało się zadość, rano i tak postanowiłem je ugotować mimo, że święcenie się nie odbyło. Mogę uznać, że niedzielne śniadanie już mam ogarnięte.

Wielkanoc 2020. Gotowanie jajek
Autor: Dariusz Skrzyniarz

Tegoroczna Wielkanoc będzie bardzo skromna ale nie można przystąpić nawet do takiego świętowania bez tradycyjnego mycia okien.

Wielkanocne mycie okien
Autor: Dariusz Skrzyniarz

Gdy już wszystkie szyby, podłogi, blaty i lustra zostały należycie wyszorowane, wciąż brakowało świątecznych elementów wystroju. Wystarczyło kilka cukierków, serwetek i krótki poradnik z internetu. W ten sposób powstały papierowe króliczki. Przynajmniej ten symbol będzie przypominał o tym, że są święta.

Papierowy króliczek z cukierkiem w środku
Autor: Dariusz Skrzyniarz

Święta spędzane w samotności. To oznacza sporo wolnego czasu na rzeczy, które zwykle odkładane były na kiedyś indziej. Wciąż na swoją kolej czeka kilka książek i gier komputerowych. Na półce znalazłem "O miłości i innych demonach". Dawno temu widziałem ekranizację tej książki. Pamiętam jedynie tyle, że podobał mi się ten film. Dlatego wybór padł na tę właśnie pozycję. Początek jest intrygujący.

Czas wolny z książką
Autor: Dariusz Skrzyniarz

W imieniu całej redakcji Eski Kielce życzę słuchaczom i internautom wesołych świąt Wielkiejnocy! Dariusz Skrzyniarz

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE