Krwiodawca krew krwiodawstwo RCKiK dawca krwi

i

Autor: Karolina Grabowska/pexels.com

Wakacyjna akcja krwiodawstwa w Świętokrzyskiem

2022-06-30 9:50

- Oddaj krew i odbierz koszulkę na wakacyjne wyprawy - zachęca Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Akcja ma zachęcić mieszkańców regionu świętokrzyskiego do oddawana krwi, której latem szczególnie brakuje.

Wakacyjna akcja krwiodawstwa obowiązywać będzie w każdy wtorek i piątek do odwołania. Dlaczego w takie dni?

- Dlatego, że właśnie w te dni najbardziej Was brakuje - mówi dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. 

Już od 1 lipca, każdy krwiodawca po oddaniu krwi otrzyma specjalną koszulkę.

- Zanim rozpoczniesz wakacje oddaj krew, potrzebującym jej pacjentom. Zapraszamy każdego, kto chce oddać krew z dowodem osobistym i po lekkostrawnym posiłku do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach lub do jednego z czterech Oddziałów Terenowych (w Końskich, w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Skarżysko-Kamienneji w Sandomierzu). Przyjdź! Oddaj krew! Odbierz koszulkę! Baw się dobrze w czasie wakacji - apelują inicjatorzy akcji.

Pracownicy oddziału ZUS w Kielcach honorowo oddają krew

Bardzo trudny quiz o życiu. Niewiele osób zna odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 8
Jak się nazywała pierwsza żona Aleksandra Wielkiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE