​Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Polska Organizacja Turystyczna będą współpracować

2021-12-28 17:15
UJK Kielce
Autor: M.Cieślikiewicz UJK Kielce

Kielecka uczelnia i POT będą współpracować w zakresie prac badawczo-rozwojowych, ale także opracowywania ekspertyz, wydawnictw, organizowania konferencji, kampanii, seminariów, szkoleń czy spotkań informacyjnych. Celem porozumienia jest rozwój, promocja i podnoszenie kształcenia kadr dla potrzeb turystyki.

Jako Polska Organizacja Turystyczna dążymy do ciągłego doskonalenia. Szukamy miejsc, z których możemy czerpać ekspercką i akademicką wiedzę, a takim niewątpliwie jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, dlatego bardzo cieszę się, iż połączymy siły dla dobra polskiej turystyki – przyznał Rafał Szlachta prezes POT.

Podpisane porozumienie ułatwi popularyzację lokalnych imprez promujących turystykę regionalną, inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych czy popularyzację kultury i tradycji regionu Świętokrzyskiego.

Ponadto, POT będzie wspierać merytorycznie działania z zakresu rekreacji, sportu, ochrony przyrody, czy środowiska.

Opracowaliśmy już pewien zarys naszych działań i wierzę, że z czasem będzie się on poszerzał. Efekty będą użyteczne nie tylko dla nas jako sygnatariuszy porozumienia, ale i szeregu podmiotów, a nawet społeczeństwa – podsumował prorektor prof. dr hab. Jarosław Karpacz, prorektor ds. rozwoju i finansów UJK w Kielcach.

Jak zaznaczył wiceprezes POT Marcin Różycki na rekomendację podjęcia współpracy pomiędzy instytucjami miała wpływ długoletnia współpraca zarówno z rektorem profesorem Stanisławem Głuszkiem jak i prorektorem profesorem Jarosławem Karpaczem.

Dorobek akademicki i fachowa wiedza przedstawicieli uczelni stanowią gwarancję powodzenia założeń. Szczególnie zależy nam na owocnych pracach nad badaniami. Mamy już wstępny plan i liczę, że jak najszybciej przejdziemy do jego realizacji - dodał wiceprezes POT Marcin Różycki.

Poradnik Zdrowie: wpływ smogu na zdrowie
Sonda
Czy masz już listę postanowień noworocznych?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE