UJK w Kielcach odwołuje imprezy. Powodem zagrożenie koronawirusem

2020-03-10 11:22
UJK wstrzymuje wymianę studentów. Wszystko przez koronawirusa
Autor: Piotr Rogoziński Rząd zawiesza zajęcia w szkołach i na uczelniach. Placówki także w Kielcach będą zamknięte przez dwa tygodnie

Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podjęły decyzję o odwołaniu najbliższych imprez. Chodzi o planowane na najbliższy piątek spotkania w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Oczywiście wszystko w obawie przed ewentualną epidemią wywołaną przez koronawirusa.

Piotr Burda, rzecznik UJK, poinformował, że w piątek, 13 marca na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych miało się odbyć Święto Liczby Pi. Tego samego dnia wieczorem w Bibliotece Uniwersyteckiej zaplanowane było spotkanie z wybitnym himalaistą, Krzysztofem Wielickim. Obydwie i imprezy nie odbędą się.

- Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz władz zdecydowaliśmy się odwołać obydwie imprezy. Spodziewaliśmy się kilkuset uczestników na każdej z nich. W obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem chcemy uniknąć jakiegokolwiek zagrożenia dla uczestników - mówi dr hab. Barbara Zbroińska, prof. UJK, prorektor ds. Rozwoju i Finansów UJK.

Władze UJK podkreślają, że imprezy mają się odbyć w późniejszym terminie.

Koronawirus: lista szpitali
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE