Pług - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyna

Z miasta

Tysiące przejechanych kilometrów i tony zużytej soli i piasku. Tak w Kielcach wyglądała akcja "Zima"

2023-03-27 12:17

Kielecka Zieleń powoli podsumowuje kończącą się akcję "Zima". Tym razem pogoda była dość kapryśna - raz pokazywała swoje łagodne oblicze, a raz mocno dawała się we znaki. Ponieważ na horyzoncie mogą pojawić się kolejne opady śniegu, to niewykluczone, że przed drogowcami jeszcze sporo pracy.

 Pracownicy Zieleni śmiało mogą powiedzieć, że za nimi pracowite miesiące. W sumie dbając o kieleckie ulice przejechali ciężkim sprzętem prawie 100 tys. kilometrów.

- Do tego zużyliśmy prawie 3 tys. ton soli i 3.4 tys. ton piasku. To są naprawdę duże ilości - zaznacza Renata Gruszczyńska, prezes kieleckiej Zieleni. - Porównując te liczby z ubiegłym rokiem, to zużycie soli i piasku było na podobnym poziomie - dodaje. 

Co ważne, służby jeszcze przez jakiś czas będą w gotowości. - Pogoda potrafi płatać figle, dlatego do 15 kwietnia będziemy w pełnej gotowości. Nadal mamy przygotowane pojazdy, a także zapasy soli i piasku. Kierowcy w ramach akcji "Zima" także są w każdej chwili gotowi do wyjazdu - podkreśla Renata Gruszczyńska. 

W tym tygodniu w Kielcach może sypnąć śniegiem, więc niewykluczone, że Zieleń znowu będzie miała sporo pracy.

Świętokrzyskie. Targi rolnicze Agrotech 2023 w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE