Egzamin

i

Autor: pixabay.com

Startuje olimpiada ZUS-u. Rekordowa liczba zgłoszeń

2021-11-23 8:43

Już dziś prawie tysiąc uczniów z 25 szkół z woj. świętokrzyskiego przystąpi do pierwszego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych "Warto wiedzieć więcej". - Po raz ósmy młodzież zmierzy się z wiedzą trudną, ale ważną w życiu dorosłego człowieka - przekonuje Paweł Szkalej, rzecznik regionalnego oddziału ZUS-u w Kielcach.

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich.

- Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Mogą też dowiedzieć się, jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego - mówi Paweł Szkalej z kieleckiego oddziału ZUS-u.

Spotkania z młodzieżą goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu liczba szkół oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie. - Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń – dodaje Paweł Szkalej.

W tegorocznej ósmej edycji weźmie udział prawie tysiąc uczniów z całego województwa. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie będą rozwiązywać testy indywidualnie w szkołach, a w etapie wojewódzkim - już on-line - będą drużynowo walczyć o finał.

Co ciekawe w siedmiu poprzednich edycjach etap wojewódzki pięciokrotnie wygrała młodzież z Włoszczowy, a dwa razy najlepsi byli uczniowie ze Starachowic. W 2017 r. uczniowie właśnie ze Starachowic byli najlepsi w kraju i wygrali etap Centralny.

- Na zwycięzców etapu centralnego, oprócz nagród rzeczowych takich laptopy czy tablety, czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy lubelskiego KUL. Projektowi patronuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej - zaznacza rzecznik oddziału ZUS-u w Kielcach. 

Budują nową Warszawę Zachodnią. Tak wygląda plac budowy

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na: