Spore zainteresowanie programem “Mieszkanie za remont”

2021-05-20 9:38
Spore zainteresowanie programem Mieszkanie za remont
Autor: UM Kielce

Trwa druga edycja programu "Mieszkanie za remont". Tym razem Miejski Zarząd Budynków w Kielcach wyznaczył dziesięć lokali, które przyszli najemcy odnowią na własny koszt. Podobnie jak rok temu, chętnych do wynajęcia mieszkania na korzystnych warunkach nie brakowało. Zgłosiło się ponad 50 osób.

- Po zweryfikowaniu wniosków, wytypowanych zostało dziesięć rodzin, z którymi podpisaliśmy stosowne umowy remontowe. Termin zakończenia prac wyznaczono do końca października tego roku – informuje Krzysztof Miernik dyr. Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach.

Program "Mieszkanie za remont" skierowany jest do mieszkańców, którzy są na liście osób ubiegających się o wynajem lokalu komunalnego i dodatkowo spełniają kryterium dochodowe.

- Wdrożyliśmy ten program, aby pomóc również takiej grupie osób, które dysponują swoimi środkami, aby móc wyremontować we własnym zakresie. Oczywiście nie za darmo, ponieważ przewidujemy pewne bonusy w postaci zwolnień z czynszu – dodaje Krzysztof Miernik.

Po zawarciu umowy remontowej, pracownicy MZB kontrolują jej realizację, a także dokonują kwalifikacji poniesionych kosztów remontu. Od ich wysokości zależy czas zwolnienia z czynszu. Może to być nawet 60 miesięcy. Pierwsza edycja programu już się zakończyła. Podpisano umowy najmu dziewięciu lokali, trwa jeszcze weryfikacja rachunków za remont.

- W dwóch przypadkach dopełniono już wszystkich formalności i tutaj czas zwolnienia z czynszu wynosi w jednym przypadku 36 miesięcy, a w drugim 48 miesięcy - mówi Krzysztof Miernik.

Przypomnijmy, że "Mieszkanie za remont" to program długofalowy. W każdym roku, przeznaczonych zostanie do 15 proc. wolnych i niezamieszkałych lokali, które wymagają remontu. Do tej pory wyznaczono ich dziewiętnaście w różnych częściach Kielc. W zasobach miasta jest ich jeszcze około 120. Kolejna edycja programu planowana jest jesienią.

Otwarcie lokali mieszkalnych na tzw. "Jezioranach" w Kielcach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE