ŚCO zaprasza na badania. Przywitaj wiosnę z mammografią i cytologią

2021-03-18 9:55
ŚCO zaprasza na badania. Przywitaj wiosnę z mammografią i cytologią
Autor: Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza w sobotę, 20 marca, na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach programów profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Biała sobota w ŚCO "Przywitaj wiosnę z mammografią i cytologią" dedykowana jest wszystkim paniom, którym brakuje czasu dla siebie. – Wiosenne porządki najlepiej zacząć od zadbania o własne zdrowie – mówi Izabela Opalińska, rzecznik szpitala.

Badania będą wykonywane w godz. 9 – 14. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać mieszkanki woj. świętokrzyskiego, będące w wieku 50-69 lat – zgodnie z wytycznymi Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Rejestracja na mammografię: 607 77 88 88.

Bezpłatne badanie cytologiczne (cytologia konwencjonalna i cytologia na podłożu płynnym – co zapewnia dokładniejszą diagnostykę) jest przeznaczona dla pań w wieku 25-59 lat – zgodnie z Populacyjnym Programem Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Rejestracja na cytologię: 609 99 00 33.

- Dokładamy wszelkich starań, aby diagnostyka w Świętokrzyskim Centrum Onkologii była bezpieczna. Badania są wykonywane z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego, umawiamy pacjentki na konkretną godzinę, nasi pracownicy już zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, stosujemy środki ochrony indywidualnej, płyny do dezynfekcji, po każdym badaniu odkażamy sprzęt – wyjaśnia dr Leszek Smorąg.

Happening artystów z Teatru Żeromskiego w Kielcach upamiętniający ofiary eksperymentów medycznych i społecznych
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE