szczepionki ŚCO

i

Autor: ŚCO

ŚCO wznawia program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom

2020-05-06 14:44

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach wznawia swój program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla pacjentów onkologicznych. Może z niego skorzystać, w sumie ponad 5 tysięcy osób ze świętokrzyskiego.

Szczepionki przeznaczone są dla pełnoletnich mieszkańców świętokrzyskiego, z rozpoznanymi nowotworami złośliwymi takimi jak, między innymi: rak płuca, rak piersi, czy przewlekła białaczka limfocytowa.

- Osoby, które jeszcze nie rozpoczęły leczenia onkologicznego - chemioterapii czy radioterapii, mogą zgłosić się do gabinetu szczepień, który znajduje się w holu ŚCO, za rejestracją - informuje Izabela Opalińska rzecznik ŚCO i jednocześnie zachęca do skorzystania z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom.

- Pneumokoki są bakteriami, które mogą u chorych onkologicznie i nie tylko, wywołać pneumokokowe zapalenie płuc. To jest bardzo ciężka choroba.

Program szczepień przeciwko pneumokokom dla pacjentów onkologicznych, potrwa do końca przyszłego roku. Może z niego skorzystać, w sumie ponad 5 tysięcy osób ze świętokrzyskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE