Rząd zawiesza zajęcia w szkołach i na uczelniach. Placówki także w Kielcach będą zamknięte przez dwa tygodnie

2020-03-11 11:22
UJK wstrzymuje wymianę studentów. Wszystko przez koronawirusa
Autor: Piotr Rogoziński Rząd zawiesza zajęcia w szkołach i na uczelniach. Placówki także w Kielcach będą zamknięte przez dwa tygodnie

Wszystkie placówki oświatowe w kraju od poniedziałku zostaną zamknięte na dwa tygodnie. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki. Nieczynne będą także szkoły wyższe, w tym Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Do takiej decyzji władz kraju kieleckie uczelnie przygotowywały się już od dłuższego czasu.

- Wszystkie uczelnie wyższe są specyficzne. Mamy tutaj do czynienia z osobami, które się przemieszczają do różnych miast czy krajów. Myślę, że nawet szkole łatwiej opanować sytuację, gdzie każdy się zna i jest to mniejsza społeczność. U nas ponad połowa studentów jest spoza województwa, więc jak najbardziej zasadne wydaje się odwołanie zajęć – powiedział nam Piotr Burda, rzecznik UJK w Kielcach.

Przypomnijmy, że już wcześniej z powodu koronawirusa kielecki uniwersytet zawiesił wymiany i praktyki studenckie. Odwołano też planowane na najbliższe dni większe spotkania i imprezy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE