Rysunki z dedykacją dla medyków. Przedszkolaki dziękują im za pracę [ZDJĘCIA]

2020-11-19 14:19
Rysunki z dedykacją dla medyków. Przedszkolaki dziękują im za pracę
Autor: Dariusz Skrzyniarz Dzieci z Kielc przedstawiły swoje wyobrażenia o pracy w ochronie zdrowia. Zrobiły też kwiaty z papieru.

Rysunki w podziękowaniu za wytężoną pracę medyków w czasie pandemii. Dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 13 im. Natalii Machałowej w Kielcach wykonały je dla personelu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Przedszkolaki tworzyły swoje prace plastyczne kilka tygodni. Na rysunkach można zobaczyć personel medyczny, pacjentów czy karetki pogotowia. Powstały także wyklejane serca i bukiety kwiatów z papieru.

- Przekazujemy rysunki lekarzom dlatego, że pracują dla naszego zdrowia. Lekarze bardzo nam pomagają i za to chcieliśmy im podziękować – mówiły dzieci z kieleckiego przedszkola.

W akcji chodziło o podarowanie lekarzom, pielęgniarkom czegoś od serca.

- Myślałem, co można dla nich zrobić. Wydaje mi się, że taka akcja jest bardziej wartościowa, niż wręczanie bombonierek. Dzieci są naturalne i przekonywujące w tym co robią – powiedział Robert Biernacki, inicjator akcji.

Propozycja przygotowania prac plastycznych dla lekarzy stworzyła pedagogom dobrą okazję, by z najmłodszymi porozmawiać o aktualnej sytuacji na świecie.

- Takie inicjatywy są bardzo istotne. Myślę, że wdrażanie profilaktyki od najmłodszych lat jest ważne. Edukacja o rozprzestrzenianiu się chorób i o walce z nimi rozpoczyna się już na etapie przedszkolnym – zaznaczyła Aleksandra Jarosz, nauczycielka z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Kielcach.

Do szpitala na kieleckim Czarnowie pojechało kilkadziesiąt prac dzieci.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE