Drogi krajowe w świętokrzyskiem

i

Autor: GDDKiA w Kielcach

Rok 2022 na drogach krajowych województwa świętokrzyskiego. Plany drogowców

2022-01-12 18:07

Zakończenie pierwszego etapu budowy obwodnicy Morawicy w ciągu DK73 oraz podpisanie umowy na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnego odcinka tej trasy biegnącego po nowym śladzie do Woli Morawickiej. Kontynuowana będzie budowa obwodnic Wąchocka i Ostrowca Świętokrzyskiego oraz obwodnicy Opatowa - to tylko niektóre z planów drogowych na ten rok.

Planujemy również podpisanie umowy na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka S74 od Mniowa do Kielc oraz ogłoszenie przetargu na realizację przejścia S74 przez Kielce - mówi Małgorzata Pawelec - Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Kontynuowana będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego Nagłowice – Prząsław i chodnika w Wyszmontowie.

Planujemy ogłoszenie przetargów na budowę kolejnych ciągów pieszych na odcinkach DK74 Tomaszów – Marcinkowice i DK9 Opatów – Okalina, a także na doświetlenie przejść dla pieszych - dodaje Małgorzata Pawelec - Buras.

Kontynuowane będą prace przygotowawcze dla obwodnic Chmielnika, Osieka i Starachowic oraz dla planowanych do rozbudowy odcinków DK79 Ożarów – Sobótka, Skrzypaczowice – Osiek, Osiek – Połaniec i Połaniec – Słupia.

W 2022 planujemy ogłoszenie przetargu na dokumentację projektową dla kolejnego odcinka DK79 od Słupi do Nowego Korczyna.Wszczęte zostaną także postępowania przetargowe na prace przygotowawcze dla inwestycji na odcinkach DK78 Goleniowy – Nagłowice, Nagłowice – Prząsław, Jędrzejów – Kije i DK79 Sośniczany – Koprzywnica - informuje Małgorzata Pawelec - Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. 

Sonda
Czy nowy most w Porcie Czerniakowskim jest potrzebny?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE