Przewoził 8 osób w 5-osobym mercedesie. Przekroczył przy tym prędkość

2022-08-08 13:48
Przewoził 8 osób w 5-osobym mercedesie
Autor: Pixabay

O tym, jak łatwo przez swoją lekkomyślność i ignorancję przepisów ruchu drogowego można stracić prawo jazdy przekonał się 35-letni mieszkaniec gm. Piekoszów, którego zatrzymali policjanci z kieleckiej drogówki. Mężczyzna przewoził swoim samochodem o 3 osoby za dużo, przekraczając przy tym prędkość.

Kieleccy mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w rejonie ul. Piekoszowskiej zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gminy Piekoszów, który jadąc Mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 27 km/h. Na tym wykroczeniu jednak kłopoty kierowcy się nie skończyły. Policjanci podczas prowadzonej kontroli drogowej doliczyli się ośmiu pasażerów w pojeździe, który może przewozić maksymalnie 5 osób. Najgorszy był fakt, że nadwyżkę przewożonych osób stanowiły dzieci, które siedziały na kolanach innych pasażerów.

Za popełnione wykroczenie 35-latek został ukarany mandatem. Kierowca przez najbliższe trzy miesiące może zapomnieć również o jeździe samochodem, ponieważ policjanci za przewożenie nadmiernej ilości osób, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymali mu prawo jazdy.

Kuba ma 9 lat i rapuje o szkole

QUIZ. Jedzenie na literę G

Pytanie 1 z 20
Gołąbki to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE