Przejścia dla pieszych będą doświetlone. GDDKiA uruchamia kolejne przetargi

2022-05-31 15:08
przejścia dla pieszych na drogach krajowych
Autor: GDDKiA w Kielcach

W sumie blisko 670 przejść dla pieszych, na drogach krajowych w województwie świętokrzyskim, będzie doświetlonych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła kolejne przetargi na poprawę bezpieczeństwa ruchu w naszym regionie w obrębie przejść dla pieszych.

W bieżącym roku ogłosiliśmy już trzy przetargi na zadania dla poprawy bezpieczeństwa ruchu w obrębie przejść dla pieszych na drodze krajowej nr 73 na terenie gmin Morawica, Chmielnik, Busko-Zdrój, Stopnica, Pacanów; na drodze krajowej nr 42 na w gminach Końskie, Stąporków, Bliżyn, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Brody i na drodze krajowej nr 9 w Brodach, Kunowie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Bodzechowie - wylicza Małgorzata Pawelec z kieleckiego oddziału GDDKiA.

W ramach zadań zaprojektowane i wykonane zostanie oświetlenie lub doświetlenie przejść dla pieszych.

Po analizie stanu bezpieczeństwa w niektórych lokalizacjach wykonane zostaną także dojścia do przejść dla pieszych, wysepki i azyle. Wyłonieni w przetargach wykonawcy będą zobowiązani do zrealizowania zadań na poszczególnych odcinkach dróg w ciągu 12 miesięcy od podpisania umów - dodaje Małgorzata Pawelec z kieleckiego oddziału GDDKiA.

W najbliższych miesiącach GDDKiA planuje ogłoszenie kolejnych siedmiu przetargów

Kierowca TIR-a rzucał przedmiotami w jadące obok BMW. Straty na 15 tys. złotych
Sonda
Czy zainwestowałbyś pieniądze w zabytkowy samochód?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE