Prognozy dotyczące świętokrzyskiego rynku pracy w 2022 roku. Sprawdź!

2022-01-13 17:38
Wykresy
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Miniony, 2021 rok przyniósł w województwie świętokrzyskim rekordowy spadek bezrobocia. Wiele wskazuje na to, że nowy 2022 rok upłynie pod znakiem wysokiego popytu na wykwalifikowanych pracowników. Kolejna dobra informacja jest taka, że na aktywizację zawodową bezrobotnych nasze województwo otrzymało więcej pieniędzy - podaje WUP w Kielcach.

Rekordowy spadek bezrobocia i znaczny wzrost liczba zaktywizowanych bezrobotnych. Miniony rok upłynął także pod znakiem rosnącego popytu na wykwalifikowanych pracowników. Jakie wyglądają prognozy dotyczące świętokrzyskiego rynku pracy na 2022 roku?

Spodziewamy się, że ten rok upłynie pod znakiem wysokiego popytu na wykwalifikowanych pracowników. Najczęściej poszukiwani są pracownicy do prac budowlanych i instalacyjnych, jak również do pracy w przetwórstwie przemysłowym, transporcie i branży medyczno – opiekuńczej - mówi Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Na aktywizację zawodową bezrobotnych w 2022 roku, w ramach Funduszu Pracy, województwo świętokrzyskie  otrzymało o 24,5 mln złotych więcej, niż w roku ubiegłym, dzięki czemu liczba bezrobotnych objętych wsparciem wzrośnie o  blisko 2,5 tysiąca osób - podaje WUP.

W najbliższym czasie Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach rozstrzygnie kolejny konkurs na aktywizację osób młodych przez 30 rokiem życia, niezarejestrowanych w urzędach pracy jako bezrobotne. Ze szkoleń, kursów zawodowych zgodnych z potrzebami rynku pracy skorzysta blisko 1 200 uczestników, a kolejne 420 otrzyma środki na podjęcie własnej działalności gospodarczej - informuje Aleksandra Marcinkowska, dyrektor WUP w Kielcach.

WUP zachęca także pracodawców do korzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który pozwala na dofinansowanie kształcenia osób pracujących.

Wciąż aktualna jest również oferta w ramach Bazy Usług Rozwojowych, a w niej  tysiące szkoleń i studiów podyplomowych podnoszących kwalifikacje pracowników sektora małych i średnich firm. 

Piękne iluminacje w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie
Sonda
Czy satysfakcjonuje Cię oferta dla dzieci na ferie zimowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE