Poznaliśmy Świętokrzyskich Aniołów Dobroci. Do kogo tym razem powędrowały statuetki?

2020-12-11 21:40
Świętokrzyskie Anioły Dobroci
Autor: Urząd Marszałkowski w Kielcach

W tym roku laureatami nagrody zostali: Longin Bokwa, prezes Kopalni Dolomitu w Sandomierzu i Dom Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach. Statuetki przyznawane są przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego już od 16 lat, osobom i instytucjom, za szczególną działalność w obszarze pomocy i integracji społecznej.

W tym roku nagroda w kategorii indywidualnej powędrowała do Longina Bokwy, prezesa Kopalni Dolomitu w Sandomierzu. Przedsiębiorca, od lat angażuje się w bezinteresowną pomoc potrzebującym.

- Szczególnie cieszy mnie fakt, iż tegorocznym laureatem w kategorii indywidualnej został Pan Longin Bokwa, pochodzący z Sandomierza przedsiębiorca, który w swojej działalności kieruje się zasadą społecznie odpowiedzialnego biznesu, włączając się w liczne inicjatywy dobroczynne i charytatywne na terenie województwa świętokrzyskiego - mówi wicemarszałek Renata Janik.

Nagrody w kategorii zespołowej przypadła w tym roku Domowi Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach.

- W sposób modelowy realizuje swoje zadania, a także szereg przedsięwzięć, które zgodnie z ideą konkursu wykraczają poza tzw. „ustawowy katalog”- zapewnia wicemarszałek.

Świętokrzyskie Anioły Dobroci- laureaci
Autor: Urząd Marszałkowski w Kielcach Świętokrzyskie Anioły Dobroci

„Świętokrzyski Anioł Dobroci” to nagroda, której ideą jest dostrzeżenie, docenienie i promocja instytucji pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, a także osób fizycznych szczególnie silnie zaangażowanych w pomoc na rzecz rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Stanowi także swoistą zachętę, drogowskaz dla osób, instytucji oraz organizacji funkcjonujących w obszarze pomocy i integracji społecznej do podejmowania rozległych, innowacyjnych przedsięwzięć - informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Świąteczne Kielce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE