Pożar w kieleckim bloku i ewakuacja mieszkańców. Co się stało?

2022-05-28 16:34
Pożar w bloku w Kielcach
Autor: KM PSP w Kielcach

Paliło się w jednym z mieszkań przy ul. Biskupa Czesława Kaczmarka w Kielcach. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej.

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze około godz.2.30 w nocy. Paliło się jedno z pomieszczeń mieszkania na drugim piętrze w bloku przy ul. Biskupa Kaczmarka w Kielcach.

Na miejscu pracował dziewięć zastępów straży pożarnej. Akcja trwała około dwóch godzin. Ze względu na duże zadymienie strażacy ewakuowali 20 osób, a część mieszkańców sama opuściła lokale. Po przewietrzeniu pomieszczeń mogli wrócili do swoich mieszkań. Nikomu nic poważnego się nie stało. Dwie osoby zostały przebadane, a jeden ze strażaków doznał urazu nogi. Zwarcie instalacji elektrycznej mogło być wstępną przyczyną pożaru - informuje starszy kapitan Tomasz Cisowski zastępca dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Kielcach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE