Pożar składowiska odpadów w podkieleckich Nowinach. Strażacy mówią o podpaleniu

2020-02-11 8:55
Ogień - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Pożar składowiska odpadów w podkieleckich Nowinach

Osiem jednostek straży pożarnej próbuje opanować sytuacje po pożarze, do którego nad ranem doszło na składowisku odpadów w Nowinach koło Kielc. Ogień szybko udało się ugasić, ale cały czas trwa próba ograniczenia wycieku z rozszczelnionych pojemników z chemikaliami. Wiele wskazuj na to, że w tym przypadku doszło do podpalenia.

W sumie pożar objął teren o powierzchni około pół hektara. Ogień pojawił się na składowisku odpadów przy ul. Perłowej w Nowinach. Już od dłuższego czasu zgromadzone są tam beczki i kontenery zawierające różnego rodzaju substancje chemiczne. Jak mówią nam strażacy, informacja o pojawieniu się ognia wpłynęła do nich około godz. 3.45.

- Pożar szybko został opanowany i ugaszony, ale rozszczelniły się znajdujące się tam pojemniki z chemikaliami. Cały czas trwają działania w celu ograniczenia wycieku i próba identyfikacji tej substancji – mówi st. asp. Piotr Naszydłowski, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Na razie strażacy nie chcą mówić o ostatecznych przyczynach pojawienia się ognia, ale zaznaczają, wiele wskazuje jednak na to, że doszło do podpalenia. Na miejscu cały czas działa osiem jednostek straży pożarnej. Akcja zabezpieczania odpadów może potrwać nawet kilka godzin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE