Początek ważnej inwestycji drogowej w Kielcach. Będą utrudnienia

2021-10-12 10:04
Roboty drogowe
Autor: Jacek Werner /Radio ESKA

Zaczyna się długo wyczekiwana inwestycja drogowa w Kielcach, a to oznacza, że będą spore utrudnienia dla kierowców. Chodzi o przebudowę skrzyżowania alei Solidarności, 1000-lecia Państwa Polskiego i ul. Domaszowskiej.

Już w sobotę w tym rejonie wprowadzony zostanie system dróg jednokierunkowych.

- Po pierwsze na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską i Górną. Po drugie na ul. Domaszowskiej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Wiejską i Górną do skrzyżowania z ul. Poleską i Żniwną. Przejazd w przeciwnym kierunku odbywał się będzie ulicami Poleską – Leszczyńską - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Co ważne, z ulicy Domaszowskiej nie będzie można wjechać w Górną, Zbożową i Wiejską.

- Objazd do ul. Górnej i Zbożowej zostanie poprowadzony ulicami: Domaszowską – Żniwną – Taylora. Dojazd do ul. Wiejskiej odbywał się będzie poprzez ul. Leszczyńską. Ten zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców, dojazdu do firm oraz służb miejskich - dodaje Jarosław Skrzydło.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do odwołania. A remont tego skrzyżowania, których pochłonie blisko 23 mln zł, ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Starszy mężczyzna potrącony na rowerze. Nikt nie ruszył z pomocą
Sonda
Dlaczego, twoim zdaniem, na niestrzeżonych przejazdach kolejowych tak często dochodzi do wypadków?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE