Pijany kierowca jechał pod prąd S7 koło Kielc. Jest wyrok. Sąd nie miał litości

2020-02-11 12:29
Sąd Rejonowy w Kielcach
Autor: ACuk Sąd Rejonowy w Kielcach

9 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za śmiertelny wypadek pod wpływem alkoholu na krajowej siódemce w Tokarni. Taki wyrok wydał dziś Sąd Rejonowy w Kielcach, który zaznaczył, że Piotr M. w rażący sposób naruszył zasady ruchu drogowego. W momencie wypadku 31-latek miał 1,5 promila alkoholu.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 22 lipca ubiegłego roku. Piotr M. jechał pod prąd krajową siódemką. W pewnym momencie w Tokarni zderzył się czołowo z volkswagenem transporterem. Kierowca busa zginął na miejscu.

W tej sprawie zeznawali m.in. inni kierowcy, którzy w tym czasie jechali trasą S7. Starali się oni wysyłać 31-latkowi sygnały, że jedzie pod prąd. Jedna z kamer samochodowych nagrała Piotra M. jadącego w nieprawidłowy sposób już 4 minuty przed zderzeniem.

- Nie da się nie zauważyć, że jedzie się pod prąd. Oskarżony miał czas, żeby się zreflektować - mówiła dziś sędzia Bożena Kotwa - Surowska.

Piotr M. nie próbował zjechać choćby na pas zieleni. Nie zmniejszył także prędkości. Jak obliczyli biegli w chwili zderzenia jechał 110 km/h. Podczas uzasadniania wyroku sędzia podkreśliła, że kierowca busa nie miał możliwości uniknięcia wypadku. Jechał jako trzeci z kolei.

- W tym momencie wyprzedzana była ciężarówka. Dwóm pierwszym kierowcom udało się uciec. Poszkodowany miał tylko sekundę od momentu kiedy zobaczył zagrożenia do chwili zderzenia - podkreślała sędzia.
Zdaniem sądu Piotr M. miał świadomość, że jest w stanie nietrzeźwości. - Pijani kierowcy sa plagą na naszych drogach, dlatego wyrok ma być ostrzeżeniem dla społeczeństwa, że nie ma przyzwolenia na takie zachowanie - zaznaczyła sędzia Bożena Kotwa - Surowska.

Wobec Piotra M. sąd orzekł także dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wyrok jest nieprawomocny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE