Pijani kierowcy pod Opatowem. Jednego zatrzymał policjant po służbie, drugi wjechał do rowu

2022-12-27 13:25
Pijany kierowca w Baćkowicach w powiecie opatowskim
Autor: Policja w Opatowie Tym autem kierował nietrzeźwy 22-latek, wjechał do rowu w Baćkowicach.

Prawie trzy promile alkoholu miał w organiźmie mieszkaniec powiatu opatowskiego, który wpadł w ręce policji w wigilijny wieczór 24 grudnia. W drugi dzień świąt kolejny nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu.

Funkcjonariusz Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie przebywający w czasie wolnym od służby na terenie powiatu opatowskiego, w wigilijną noc w Sobótce zauważył, że pojazd jadący przed nim zatrzymał się w sposób nietypowy na jezdni. Nie wahając się podszedł do micro cara, aby sprawdzić co było powodem takiego zachowania. Okazało się, że za kierownicą siedział kompletnie pijany 37–latek.

- Funkcjonariusz zabezpieczył pojazd i kierującego, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę a następnie powiadomił mundurowych z opatowskiej jednostki. Ci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że jego stężenie wynosi blisko trzy promile - informowała młodszy aspirant Katarzyna Czesna-Wójcik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opatowie.

To nie jedyny taki przypadek, jaki miał miejsce w czasie świąt w powiecie opatowskim. Na jazdę pod wpływem alkoholu zdecydował się również 22 – latek z powiatu kieleckiego. Mężczyzna w poniedziałek 26 grudnia, krótko po godzinie 6 w Baćkowicach kierowanym przez siebie oplem wjechał do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania żadnym pojazdem.

Finał tych podróży odbędzie się w sądzie. Mężczyznom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał prawie 4 promile!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE