Pieniądze dla kieleckich przedsiębiorców na szkolenie pracowników

2021-01-15 15:18
Pieniądze dla kieleckich przedsiębiorców na szkolenie pracowników
Autor: bbpc / Pixabay

Milion dwieście tysięcy złotych czeka na doszkalanie pracowników. Miejski Urząd Pracy w Kielcach od najbliższego poniedziałku 18 stycznia przyjmuje wnioski w ramach dofinansowań z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Osoby prowadzące firmy mogą posłać swoją załogę na dodatkowe kursy.

Pracodawcy mogą uzyskać 80 procent dofinansowania na rozwój zawodowy pracownika. W przypadku mikroprzedsiębiorców mogą się starać nawet o całkowitą rekompensatę kosztów szkolenia.

- Pod warunkiem, że nie przekroczą one trzykrotnie wysokości przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku – zastrzega Zbigniew Brzeziński z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Szczegółowe informacje oraz obowiązujące w 2021 roku priorytety wydatkowania środków KFS, kryteria i wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Kielecki MUP wnioski przyjmuje tylko do 22 stycznia. Drugi nabór dokumentów w Krajowym Funduszu Szkoleniowym ma odbyć się pod koniec kwietnia tego roku.

Oswojona sarenka zgubiła drogę do domu przez śnieg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE